İptal & İade Prosedürü

Değerli müşterilerimiz, velur halı paspaslar siparişiniz üzerine özel olarak üretilen ürünler olduklarından iadesi ve değişimi mümkün olmayan ürünlerdir. Kullandığınız cihazın ekran kalibrasyonu ya da ışık koşulları sebebi ile ürün rengi gerçek hayattakinden bir miktar farklı görünebilir. Bu nedenle sipariş vermeden önce aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilir, halı seçeneklerinin gerçek fotoğraflarını ya da fiziki numunelerini talep edebilirsiniz. Tüm sorularınızı memnuniyetle cevaplamak için buradayız.

Velur halı paspaslar yalnızca şu durumlarda iade edilebilir.

  • Tarafınıza gönderilen ürünün aracınıza hiçbir şekilde uymuyor ise, (fotoğraf ve araç model ayrıntıları gibi kanıtların sağlanması gerekmektedir.)
  • Eğer ürün taşıma esnasında ya da üretim esnasında hasar görmüşse. (Teslim esnasında tutanak tutularak belgelenmelidir.)
  • Ürün aksesuarları eksik olarak gönderildiyse.

Diğer otomotiv tekstil ürünleri ancak şu şartlarda iade edilebilir.

  • Eğer ürün taşıma esnasında ya da üretim esnasında hasar görmüşse.
  • Ürün aksesuarları eksik olarak gönderildiyse.
  • Siparişinizdeki üründen farklı bir ürün gönderildiyse.
  • Ürün miktarı siparişinizdekinden daha az ise.

İade ödeme nasıl yapıldıysa o şekilde gerçekleştirilir. Havale / Eft metoduyla yapılan ödemeler Havale / Eft metoduyla, kredi kartı ile yapılan ödemeler eğer taksitli olarak yapıldıysa yine taksitli olarak her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödeme metodu tamamen bankanız ile ilgili olup Palaztex iade prosedürüne müdahale edememektedir.

Yasal Dayanak

Resmi gazetede yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmesinde “Müşterinin özel olarak ürettirip satın aldığı ürünler. Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.” olarak belirtilen ürünler için Cayma Hakkı söz konusu olmamaktadır. Üretilen velur halı paspaslar için müşteri halı kalitesi ve rengi, kenar dikiş rengi, kenar biye rengi ve metal logo gibi tüm seçimleri yaparak sipariş oluşturulabilir. Dolayısıyla üretilen ürünler hazır stok ürünü değil yalnızca sipariş üzerine kişiye özel olarak üretilen ürünlerdir. Bu şekliyle yasal olarak da iadeleri mümkün değildir. Ayrıca https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm bu linkten ilgili resmi yazıya ulaşılabilir.